Sociálne siete

SecIT.sk na Facebooku SecIT.sk na Google+ SecIT.sk na Twitteri Hosting zadarmo od WebSupport.sk

Podporte nás


V prípade, že Vám obsah nášho portálu niekedy nejakým spôsobom pomohol, či bol pre Vás prínosom prosím podporte jeho chod ľubovoľnou čiastkou. Ďakujeme!

Prihlásenie

Štítky

Vyhľadávanie

You are here

Domov

Conficker stále vedie

Podľa aktuálnej štatistiky najrozšírenejších infiltrácií ThreatSense.Net od spoločnosti ESET za mesiac júl, sú varianty červa Win32/Conficker s podielom 10,67% najrozšírenejšie na svete.

Stále sa šíria aj hrozby využívajúce funkciu operačného systému Microsoft Windows autorun.inf, označované ako INF/Autorun ich aktuálny podiel je 8,39%. Posledným z trojice najrozšírenejších je trójsky kôň Win32/PSW.OnLineGames s podielom 7,92%, tento trojan útočí na používateľov rôznych online hier. Štvrté miesto obsadil Win32/Agent (2,59%) a na piatom mieste je novinka Win32/FlyStudio (2,38%). Táto hrozba je rozšírená najmä v Číne, kde je veľmi populárny skriptovací jazyk FlyStudio. Tento malware modifikuje informácie vnútri internetového prehliadača.
Na Slovensku a v Česku je najrozšírenejší Win32/TrojanDownloader.Bredolab.AA, na Slovensku s podielom 5,89% a v Česku s podielom 6,48%.
V Poľsku a vo Francúzsku dominuje Win32/PSW.OnLineGames. V Severnej Európe a krajinách Beneluxu sú rozšírené trójske kone pod názvom WMA/TrojanDownloader.GetCodec.


Graf globálnych hrozieb.


Podporte nás


Páčil sa Vám tento článok? Ak áno, prosím podporte nás ľubovoľnou čiastkou. Ďakujeme!

Podobné články

ITC manažer Security-portal.cz Spamy.cz PHP Fushion Soom.cz
Hoax.cz Antivirove centrum Crypto-world.info SPYEMERGENCY.com